2. ročník Zámek dětem - 22.6. 2014

ZÁMEK DĚTEM je akce věnovaná zejména rodinám s dětmi, na které čeká bohatý hudební a zábavný program na zámku Dobříš. V neděli 22.6.2014 od 10 do 17,30 hod. se přijďte odreagovat od starostí všedních dní a zažít nezapomenutelný den se svou rodinou, plný zábavy, soutěží, odměn, hudebních vystoupení a mnoho dalšího.   Na návštěvníky akce zde bude čekat bohatý program, moderovaný zámeckými šašky. Během dne děti i jejich rodiče pobaví duo VANDA A STANDA, pohádku zahraje Divadýlko z pytlíčku, zazpívají nepřehlédnutelní MAXIM TURBULENC a chybět nebude ani slavnostní příchod královské rodiny.

Soutěže pro děti i dospělé o krásné a hodnotné ceny budou probíhat během celého dne. Výhry budou losovány také z prodaných vstupenek.

V 11,30 hod. se pro všechny účastníky otevře „BRÁNA DO POHÁDKY“, kde se děti osobně setkají například s vodníkem, čarodějkami a čerty, vyzkouší si, jak se žije na statku, pomůžou uvařit zámeckému kuchaři jídlo pro princeznu, nebo se stanou opravdovým rytířem.

Pohádková stanoviště pro děti, budou umístěny v krásném francouzském parku dobříšského zámku. Zde si děti budou hrát, aktivně plnit pohybové, vědomostní a tvořivé úkoly a na každém stanovišti děti dostanou malou odměnu.

Po celý den budou pro návštěvníky zpřístupněny zámecké komnaty s loutkami a hádankami pro děti. Program bude doplněn vystoupením dětí z 2. MŠ Dobříš, Aerobik studia Orel Dobříš a hudebním doprovodem Pokleslého dobříšského orchestru.

Mimo jiné se návštěvníci mohou těšit na mnoho stánků s občerstvením nejrůznějšího druhu a suvenýry, které neodmyslitelně k pohádkám patří. Děti i jejich rodiče najdou zábavu také u výtvarných dílen či jízdy na konících.

Cena celodenního rodinného vstupného činí 490,-Kč (2x dospělý + max. 3x dítě) a jednotlivé pak 150,-Kč (1 osoba).

 

HLAVNÍ PROGRAM

 
10:00    zahájení akce ZÁMEK DĚTEM
 
10:30    hudební a taneční vystoupení                VANDA A STANDA
 
11:15    vystoupení dětí z 2. MŠ Dobříš
 
11:30    slavnostní otevření POHÁDKOVÝCH STANOVIŠŤ
 
11:45    hudební zpestření dobříšské kapely 
                      Dobříšský pokleslý orchestr lidových nástrojů
 
12:45    vystoupení dětí z Česko-anglické školky
 
13:00    divadelní představení „Prasečí slečinky“ 
                      DIVADÝLKO Z PYTLÍČKU
 
14:00    vystoupení ASOD a soutěže pro děti i dospělé
 
14:30    hudební a taneční vystoupení VANDA A STANDA
 
15:15    módní přehlídka Baby olé - dětská móda
             vystoupení ASOD a soutěže pro děti i dospělé
 
16:00    hudební vystoupení MAXIM TURBULENC
 
17:00    závěrečný slavnostní příchod KRÁLOVSKÉ RODINY
 

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

11:30-15:30 POHÁDKOVÁ STANOVIŠTĚ
• 8 pohádkových stanovišť umístěných v krásném francouzském parku
• hry, aktivní plnění pohybových, vědomostních a tvořivých úkolů a na každém stanovišti za splnění čekají odměny
• děti se setkají např. s vodníkem, čarodějkami a čerty, vyzkouší si, jak se žije na statku, a pomohou uvařit zámeckému kuchaři královskou polévku nebo se stanou opravdovým rytířem
 
10:00-17:00 SOUTĚŽĚ A LOSOVÁNÍ VSTUPENEK
• soutěže pro děti a dospělé a losování o hodnotné ceny
 
• prohlídky zámeckých komnat dobříšského zámku s loutkami a hádankami pro děti i dospělé
 
11:30-17:30 PROMO-STÁNKY 
• pohybové a tvořivé stánky pro děti i dospělé našich partnerů  Aerobik studio Orel Dobříš, Česko-anglická školka, Ententýky.cz, hračky Pexi, stánek Mary Kay (líčení pro maminky), firma KLASA (ochutnávka produktů), Nadační fond Zdenky Žádníkové (knížky, CD)
 
09:30-18:00 VÝTVARNÉ DÍLNY
• pohybové a tvořivé a výtvarné dílny pro děti i dospělé s nejrůznějšími materiály v aleji u francouzského parku (malování na keramiku, výroba andělíčků, malování na obličej a další)
• za poplatek si můžete vyrobit a odnést suvenýr na památku
 
09:30-18:00 OBČERSTVENÍ A SUVENÝRY
• občerstvení nejrůznějšího druhu a suvenýry, které neodmyslitelně k pohádkám patří, naleznete ve stáncích na nádvoří dobříšského zámku
• těšit se můžete na tradiční trdelník, pivní, sýrové speciality, domácí marmelády a sirupy, mini-koblížky, klasické klobásy, koláče, langoše, bylinky a koření, pražené oříšky, zmrzlinu, cukrovou vatu a a mnoho dalších sladkých i slaných pokušení:-)